Ann Napolitano — Mielasis Edvardai

pagal |

Ann Napolitano — Mielasis Edvardai

„Mielasis Edvardai“ – romanas, kurį įkvėpė reali lėktuvo katastrofa. Autorė Ann Napolitano parašė įtraukiantį, jautrų pasakojimą apie išgyvenimą, skausmą, susitaikymą ir brandą. Daugelis iš mūsų žino, kaip atrodo liūdesys dėl artimųjų netekties, tačiau sunku įsivaizduoti, ką reiškia prarasti visą savo šeimą, kai tau tik vienuolika metų.

Keleivinis lėktuvas ruošiasi skrydžiui iš Niuarko į Los Anželą. Vienuolikos metų Edvardas, kartu su penkiolikmečiu broliu Džordanu bei jų tėvais kraustosi gyventi į kitą šalies galą. Lėktuvą užpildo ir daugiau spalvingų keleivių: mergina, skrydžio metu tualeto kabinoje daranti nėštumo testą, mirštantis turtuolis, karo veteranas, moteris, bėganti nuo savo vyro ir visi kiti 183 žmonės.

Deja, lėktuvas tikslo nepasiekia. Žūna visi, išskyrus Edvardą. Romano siužetas šokinėja laiku tarp to, kas įvyko skrydžio metu ir Edvardo gyvenimo po katastrofos. Autorės Ann Napolitano proza teka sklandžiai ir abi laiko linijos išlieka patrauklios.

Didžiulio žiniasklaidos dėmesio sulaukęs, fiziškai ir emociškai sužeistas Edvardas apsigyvena tetos namuose, kur bando išgydyti savo sielos žaizdas. Berniuką nuolat persekioja pojūtis, kad dalis jo liko tarp žuvusių bendrakeleivių.

Kas padės jam atrasti kelią ir susitaikyti su baisia trauma? Gal teta, kuri taip pat neteko sesers? O gal jos vyras, pasiryžęs saugoti Edvardą nuo tų, kurie gali dar labiau įskaudinti? O gal terapeutas, kitų žuvusių keleivių artimieji ar kaimynė? Pamažu Edvardo gyvenime atsiranda šviesos ir vilties.

Rašytojos Ann Napolitano romanas „Mielasis Edvardai“ – širdį draskanti istorija, kuri privers verkti, pergyventi dėl veikėjų, stebėtis jų asmeninėmis istorijomis ir džiaugtis žmonių gerumu, draugyste ir rūpesčiu.

Ann Napolitano – amerikiečių rašytoja, žurnalo redaktorė, kūrybinio rašymo lektorė. Iš viso ji parašė tris populiarius romanus.

Iš anglų kalbos vertė Inga Čepulienė.