Angela Marsons — Mirusios sielos

pagal |

Angela Marsons — Mirusios sielos

Rašytoja Angela Marsons vėl kviečia į susitikimą su skaitytojų pamilta detektyve Kima Stoun. „Mirusios sielos“ – šeštoji serijos dalis. Kima yra talentinga tyrėja, turinti daug vaikystės traumų ir mažai socialinių įgūdžių. Kiekvienoje knygoje skaitytojai kartu su Kimos komanda narplioja sudėtingas bylas. Šį kartą teks išsiaiškinti, kokias paslaptis slepia netikėtai aptiktas senas kapas.

Būsimi teismo medicinos patologai praktikos metu atlieka archeologinius kasinėjimus bei mokosi rinkti įrodymus. Visiško atsitiktinumo dėka studentai atkasa žmogaus palaikus ir greitai paaiškėja, kad čia palaidota nusikaltimo auka – tą išduoda kulkų žymės. Įvykio vietoje pasirodo detektyvė Kima Stoun su savo partneriu bei kitos nuovados detektyvas Tomas Trevisas. Abu tyrėjai vienas kitam didelės simpatijos nejaučia ir kiekvienas iš jų nori perimti šią bylą.

Tuo tarpu policijos vadovybė turi savo planų ir paveda tyrėjams dalintis geriausiomis savo patirtimis – du priešininkai siunčiami dirbti kartu. Dėl neaiškių įvykių nutikusių praeityje vienas kito nekenčiantys detektyvai Kima Stoun ir Tomas Trevisas pradeda narplioti keistą bylą. Netrukus paaiškėja, kad kapas slėpė ne vienus palaikus.

Rašytoja Angela Marsons kiekvienoje knygoje įpina rimtą socialinę problemą. Ne išimtis ir „Mirusios sielos“. Sekdami žmogžudysčių pėdsakais Tomas su Kima atskleidžia kraupius nusikaltimus padarytus iš neapykantos. Įtampa gerokai paaštrėja, kai Kima supranta, kad vienam komandos nariui gresia milžiniškas pavojus.

Be savo vadovės likusi Kimos Stoun komanda taip pat tiria jiems patikėtas bylas. Knygoje „Mirusios sielos“ turime progą kur kas geriau pažinti Brajentą, Dosoną ir Steisę. Rašytoja ir vėl nenuvilia sukurdama įdomius charakterius bei aštrų ir netikėtą siužetą.

Angela Marsons – populiari detektyvų autorė. Ši moteris anksčiau dirbo prekybos centro apsaugine. Jos rankraščius atmetė daugybė leidyklų ir Angela Marsons pirmas tris knygas išleido pati. Milžiniška sėkmė lėmė sutartį su leidykla, o per tris metus nuo pirmosios istorijos apie detektyvę Kimą Stoun išleidimo parduoti daugiau nei trys milijonai knygos kopijų. Uždara, bet aštraus proto nusikaltimų tyrėja nesunkiai užkariauja naujų skaitytojų širdis. Angela Marsons parašė jau dvylika serijos knygų.

Iš anglų kalbos vertė Jurgita Jėrinaitė