Anders Roslund — Ilgiausių metų

pagal |

Anders Roslund — Ilgiausių metų

Pasiilgote įtempto detektyvo žanro meistrų Jo Nesbø ir Lars Kepler verto kriminalinio trilerio? Švedų autoriaus Anders Roslund knyga „Ilgiausių metų“ kaip tik jums! Šiurpi istorija ir greitas siužetas neleis atsikvėpti iki paskutinio puslapio!

Zana sėdi su šeima prie stalo ir grožisi tortu su penkiomis raudonomis žvakutėmis. Jau tuoj tuoj jas užpūs ir visi sudainuos „ilgiausių metų“. Po kelių dienų mergaitė sutrikusi vaikšto tarp savo tėvų, brolio ir sesers, o šie, kažkodėl, nepaprastai tylūs. Skambutis į duris. Už jų – detektyvas Evertas Greisas, kurį iškvietė sunerimę kaimynai. Kvapas, padvelkęs vos tik Zana atidaro duris, jam per daug pažįstamas ir nieko gero nežada.

Evertas Greisas susiduria su kraupiu nusikaltimu, kurio negali nei išspręsti, nei pamiršti.

Prabėga septyniolika metų. Policija gauna pranešimą apie įsilaužimą į tą patį butą. Kažkas ieško Zanos. Prasideda lenktynės su laiku, į kurias neria detektyvas Grensas ir infiltruotas agentas Pytas Hofmanas. Jauną moterį reikia surasti greičiau, nei tą padarys tie, kurie pradėjo jos medžioklę. Du vyrai kovoja su nežinomu priešu, kuris, atrodo, įsiskverbė ir į jų artimą aplinką, ir į policiją.

Anders Roslund kriminaliniame trileryje „Ilgiausių metų“ skaitytojus įtraukia nuo pirmo puslapio. Jau prologas priverčia skaityti toliau. Autorius vynioja kelias siužetines linijas, stato veikėjus į pavojų ir verčia įtarinėti visus!

„Ilgiausių metų“ – tikras saldainiukas skandinavų detektyvų ir trilerių gerbėjams.

Anders Roslund (g. 1961 m.) – švedų rašytojas ir žurnalistas. Taip pat jis Švedų nacionalinio transliuotojo laidos „Kultūros naujienos“ įkūrėjas. Daugelį metų jis dirbo naujienų reporteriu – specializavosi kriminalinių ir socialinių klausimų srityje. Anders Roslund garsus rašytojas, pirmuosius kriminalinius trilerius sukūręs kartu su bendraautoriais Börge Hellström ir Stefan Thunberg. Rašytojas už geriausią Europos detektyvinį romaną gavo „International Dagger“ apdovanojimą, taip pat jam atiteko „Stiklinio rakto“ prizas už geriausią skandinavijos kriminalinį romaną. Skaitytojai atsiliepimuose ir apžvalgose atrodo sužavėti, o knygos verčiamos į beveik keturiasdešimt kalbų.

Iš švedų kalbos vertė Mantas Karvelis.

(Visited 25 times, 1 visits today)