Ana Punset — Raudonųjų batelių klubas

pagal |

Ana Punset — Raudonųjų batelių klubas


Smagi ir įkvepianti knyga apie neįveikiamą mergaitišką draugystę – „Raudonųjų batelių klubas“. Keturios neišskiriamos draugės turės įveikti ne vieną draugystės išbandymą, tačiau visuomet liks vietos pokštams, svajonėms ir mergaitiškiems pokalbiams.

Liusija, Frida, Bėja ir Marta – keturios neišskiriamos draugės. Jos visada ir visur kartu. Taip turėtų ir likti, tačiau vieną dieną mergaites pasiekia baisi žinia – Marta su savo šeima išvyksta gyventi į Berlyną… Draugės įsitikinusios, kad tai didžiausia tragedija jų gyvenime. Vis dėlto netrukus jos randa išeitį – įkuria Raudonųjų batelių klubą ir tiki, kad tai padės joms išlikti draugėmis amžinai. Tačiau ar šis planas tikrai toks geras ir padės išgelbėti draugystę? Kokius iššūkius ir sunkumus teks įveikti Liusijai, Fridai, Bėjai ir Martai, kad įrodytų savo ištikimybę viena kitai.

„Raudonųjų batelių klubo“ serija jau tapo tikra paauglių manija Ispanijoje, mergaitės tapatinasi su knygos herojėmis ir laukia vis naujų jų nuotykių.

Liusija – kūrybingoji. Ji turi dvi didžiausias aistras – šokti ir piešti. Galėtų praleisti visą gyvenimą su pieštuku rankoje ar repetuodama hiphopo judesius. Matematika jai – tikras pragaras.
Marta – romantiškoji. Ji mėgsta skaityti, ypač gražias ir romantiškas istorijas. Ir Marta visai nesigėdija, jeigu jausmai prasiveržia ašaromis. Ji šiek tiek melancholiška ir nuoširdžiai saugo įvairias nostalgiją keliančias smulkmenas.
Frida – nuotykių mėgėja. Ji labai visapusiška asmenybė, be galo mėgstanti sportą ir nuotykius. Ji praktiška, drąsi ir ryžtinga. Savo jausmų Frida garsiai nereiškia, tačiau turi puikią dovaną – visuomet sugeba prajuokinti kitus.
Bėja – svajotoja. Ji taip mėgsta muziką, kad paslapčia ir pati kuria trumpus kūrinėlius grodama smuiku. Kojines ji renkasi pagal nuotaiką, kai prabunda ryte. Bėja šiek tiek prisibijo naujovių ir yra drovi. Kartais mėgsta nuklysti į prisiminimus ir svajones. 

Knygos „Raudonųjų batelių klubas“ autorė Ana Punset (g. 1981) kilusi iš Taragonos miesto Ispanijoje. Studijavo audiovizualinę komunikaciją Barselonoje. Dirbo su keliais filmais ir televizijos projektais, vėliau studijavo rašymą filmams ir televizijai, taip pat baigė kursus Rašytojų mokykloje Madride.  Pradėjo bendradarbiauti su spaudos leidiniais, išleido keletą romanų pasirašiusi pseudonimu. Šiuo metu ji skaito ir rašo knygas.

Iš ispanų kalbos vertė Eglė Naujokaitytė