Alice Sebold — Numylėtieji kaulai

pagal |

Alice Sebold — Numylėtieji kaulai

Istorija apie gyvenimą ir apie tai, kas būna po jo

 

Ore tarp gyvųjų supasi, plevena ir juokiasi dvasios. Jos yra deguonis, kuriuo kvėpuojame.

 

„Esu Siuzė Salmon. Buvau keturiolikos, kai mane nužudė 1973 metų gruodžio 6-ąją. Mane nužudė vienas mūsų kaimynų. Mano motinai patiko gėlės, kuriomis jis buvo apsodinęs savo sklypo ribas, o tėvas sykį net šnekučiavosi su juo apie augalų tręšimą,“ – taip prasideda ši nepaprasta istorija.

 

Rojuje Siuzė gali gauti viską, ko panorėjusi… išskyrus tai, ko mergaitė trokšta labiausiai – grįžti pas tuos, kuriuos mylėjo žemėje. Siuzė ramiu, ne pagal amžių subrendusios paauglės balsu pasakoja apie ją ištikusią siaubingą mirtį, su meile, ilgesiu ir augančiu supratimu stebi netekties užgriūtą šeimą: tėvą, apsėstą manijos surasti žudiką, nuo šeimos tolstančią motiną, bręstančią seserį, į kurią žiūrėdami visi prisimena Siuzę, broliuką, nesuprantantį, kur staiga išnyko vyresnioji sesuo…

 

Kartais netektis sudrumsčia ramų mūsų gyvenimą it į tvenkinį sviestas akmuo. Įtaigios rašytojos rankose ši nepakeliama tragedija virsta pilna įtampos ir jaudinančia istorija apie gyvenimą ir mirtį, kerštą ir atleidimą, atmintį ir užsimiršimą. Istorija apie tai, kaip brutaliai tvenkinio ramybę sudrumstusio akmens raibuliai metams bėgant ištirpsta ir vėl stoja palaiminga ramybė.

 

Apie autorę

 

Alice Sebold (g.1963 m.) yra trijų New York Times bestselerių autorė, koledže pati tapusi išžaginimo auka. „Numylėtieji kaulai” yra pirmasis romanas po memuarų „Lucky” apie skausmą ir beveik neįveikiamą kelią, kurį turi nueiti, kol išgyji. Vos pasirodžiusi, ši knyga tapo fenomenaliu bestseleriu – viena iš tų knygų, apie kurias kalba visi, o jų turinys sujaudina ir sugraudina kiekvieną žmogų. 2002 m. per du mėnesius buvo parduota per milijoną „Numylėtųjų kaulų” kopijų, 2010-aisiais pasirodo režisieriaus Peterio Jacksono („Žiedų valdovas”) pagal romaną sukurtas to paties pavadinimo filmas.