Alfonso Signorini — Coco Chanel. Gyvenu tik kartą

pagal |

Alfonso Signorini — Coco Chanel. Gyvenu tik kartą

Coco Chanel vardas tikrai girdėtas daugeliui. Net visiškai nesidomintys mada žmonės yra girdėję apie garsiuosius kvepalus „Chanel nr.5“. Legendinis patarimas moterims spintoje turėti mažą juodą suknelę, tinkamą bet kokia proga, taip pat priklauso Coco. Tačiau prieš tapdama mados ikona ji tebuvo paprasta vaikų namuose augusi mergaitė. Alfonso Signorini biografijoje „Coco Chanel. Gyvenu tik kartą“ pasakoja apie garsios dizainerės gyvenimo ir kūrybos kelio pradžią.

Gabrielle Bonheur Chanel gimė 1883-tais metais. Biografinėje knygoje itin daug dėmesio skiriama jos vaikystei. Būsimos mados kūrėjos mama sunkiai sirgo ir mirė, kai Gabrielei tebuvo dvylika metų. Netrukus ji kartu su seserimi pateko į vienuolyne įsikūrusius vaikų namus. Būtent čia mergaitė suprato, kad jai patinka siūti, nors originalios idėjos sulaukė pašaipų. Palikusi vaikų namus Gabrielė dirbo madų salone, ten sutiko pirmąjį savo meilužį, vėliau jo dėka ir savo gyvenimo meilę, o tai tapo jos tramplynu svajonių link.

Coco Chanel buvo ikona pralenkianti laiką. Ji nesistengė atitikti visuomenės primestų standartų, o atvirkščiai – keitė tai kas nepatinka ir įvesdavo naujas madas. Ji stipriai prisidėjo prie to, kad moterys išsilaisvino iš korsetų, nepatogių drabužių, vėliau išdrįso į savo garderobą įsileisti kelnes. Coco nestokojo elegancijos bei drąsos.

Alfonso Signorini biografija „Coco Chanel. Gyvenu tik kartą“ – įtraukiantis pasakojimas apie moters gyvenimą, kuris prilygsta įmantriausio siužeto filmui. Nuo sunkios vaikystės, viso gyvenimo meilės vienam vyrui iki nepaprastai sėkmingų mados namų – užburianti istorija!

Coco Chanel gyvenimas įkvėpė keletą filmų. Vienas garsiausių yra 2009-tais metais sukurtas „Coco prieš Chanel“, kuriame jauną būsimą ikoną vaidino Audrey Tautou.

Alfonso Signorini (g. 1964 m.) – italų žurnalistas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, paskalų žurnalo „Chi“ redaktorius, biografijų rašytojas.

Iš italų kalbos vertė Lina Gaučytė

(Visited 8 times, 1 visits today)